1

 

Warszawa widziana z perspektywy jedynej tak dzikiej rzeki położonej w centrum europejskiej stolicy. Stąd najpiękniej prezentuje się Stare Miasto, Stadion Narodowy i warszawskie mosty. Podczas rejsu usłyszymy opowieść o mieście i rzece, poznamy niektóre warszawskie legendy na przykład o warszawskiej Syrence i o Warsie i Sawie. Rejs jest idealną okazją do połączenia edukacji z zabawą!


Loewentin to statek o historycznym rodowodzie sięgającym końca XIX w. Statek został zwodowany w 1892 roku w Królewcu jako jednostka pasażerska o napędzie parowym. Przez dekady pływał po Mazurach - najpierw pod banderą niemiecką, a po wojnie pod polską jako "Łowiczanka" i "Hanka Sawicka" oraz służył jako portowa restauracja. W latach 80. został wydobyty na brzeg i porzucony. Po przejściu w ręce nowych właścicieli w 2008 roku przeszedł gruntowy remont z zachowaniem walorów historycznych jednostki. Od kilku lat pływa po Wiśle.

Statek ma dwa pokłady - słoneczny i otwarty górny pokład oraz dolny - zadaszony. Jednostka w zależności od stanu wody w Wiśle pomieści od 60 do 80 pasażerów. Obecnie stacjonuje na Bulwarach Karskiego.



Oferta ważna do 2100-01-01

Zapytaj / zarezerwuj

Nieprawidłowe dane

Invalid email address.

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Polecane wycieczki i imprezy

Newsletter

Dane kontaktowe

We love Warsaw
ul.Wspólna 56
00-696 Warszawa
tel. 22 621 07 07
e-mail: info@welovewarsaw.pl

Zaufali nam: