Co zobaczyć w Warszawie
Jeśli nie masz pewności jakie obiekty warto zwiedzić podczas pobytu w stolicy, jeśli masz mało czasu i zależy Ci na obejrzeniu tylko najważniejszych miejsc lub po prostu szukasz inspiracji – chętnie pomożemy! Poniżej znaleźć możesz szereg propozycji na udane spędzenie czasu w naszym pięknym mieście!
Teatr Wielki - Opera Narodowa - Polski Balet Narodowy to trzy narodowe instytucje znajdujące się w samym sercu Warszawy przy placu Teatralnym. To jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie stolicy i kraju.
Teatr Polski, otwarty w 1913 roku, to jeden z najpopularniejszych i najbardziej renomowanych teatrów współczesnych.
Muzeum Warszawy, mające swą siedzibę główną w samym sercu warszawskiej Starówki, gromadzi pamiątki związane z historią Warszawy i jej mieszkańców.
Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Łazienkowskiej.
Muzeum Więzienia Pawiak to miejsce ściśle związane z tragiczną historią Polaków pod okupacją niemiecką w latach 1939-1945.
Teatr Królewski to jeden z kilku zaledwie zachowanych, oryginalny teatrów dworskich z XVIII wieku. Teatr znajduje się w Starej Oranżerii na terenie Łazienek Królewskich - zespołu pałacowo-parkowego powstałego z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Pokaz trójwymiarowych zdjęć prezentowanych na ponad stuletnim urządzeniu działającym w tym samym miejscu od początku swego istnienia. Fotoplastikon Warszawski to nie tylko jedyne takie miejsce na mapie stolicy, lecz także trwały element tożsamości.
Centrum Interpretacji Zabytku, będące początkiem trasy Piwnic Staromiejskich, to miejsce pokazujące historię warszawskiej Starówki, a zwłaszcza jej okres powojenny: gruntowną odbudowę i wpisanie na światową listę UNESCO.
Gmach Telewizji Polskiej znajduje się przy ulicy Woronicza. To tutaj powstają programy takich kanałów jak TVP1 czy TVP2.
Zabytkowy kompleks budynków dawnej Gazowni Warszawskiej powstałej na Woli w 1888 roku! Dziś mieści się tu Muzeum Gazownictwa.
Gmach przy al. Niepodległości 77/85 to główna siedziba jednej z najpopularniejszych rozgłośni radiowych w Polsce. W budynku znajdują się studia m.in Jedynki, Dwójki oraz Czwórki Polskiego Radia.
Muzeum Życia w PRL to miejsce gromadzące pamiątki z okresu komunizmu w Polsce.
Muzeum Neonów to jedyne takie muzeum w Polsce, które zajmuje się nie tylko kolekcjonowaniem neonów powstałych po roku 1945, ale też ochroną i dokumentacją reklam świetlnych po II wojnie światowej.
Centrum Nauki Kopernik otwarto w 2010 roku. Znajduje się na Wybrzeżu Kościuszkowskim, tuż przy pomniku Warszawskiej Syrenki. Celem Centrum jest promowanie i popularyzacja nauki zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.
Pokaz nieba na sferycznym ekranie o średnicy 16 metrów to niezapomniane przeżycie dla osób w każdym wieku!
Stadion Narodowy został wybudowany w latach 2008-2011 na miejscu dawnego Stadionu Dziesięciolecia i otwarty w 2012 roku przed Mistrzostwami Europy UEFA Euro 2012. Na Stadionie odbywają się zarówno wydarzenia sportowe, jak i spotkania kulturalne oraz polityczne.
Muzeum Fryderyka Chopina to miejsce związane z życiem i twórczością jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów.
Muzeum Historii Żydów Polskich, potocznie nazywane Muzeum POLIN, to miejsce dokumentujące wielowiekową historię Żydów polskich. Wzniesione w latach 2009-2013, a otwarte w 2014, realizuje funkcję tradycyjnego muzeum, jak i centrum kulturalno-edukacyjnego.
Muzeum Powstania Warszawskiego to instytucja gromadząca pamiątki związane z historią Powstania Warszawskiego, a także miejsce spotkań z historią - spotkań kulturalnych i wielopokoleniowych.