1

Fabryka Norblina to 2 ha terenu na warszawskiej Woli przepełnionego niezwykłą historią. Obszar, który przez lata był zaniedbaną perłą poprzemysłowej architektury, przekształcił się w nową część miasta z biurami, sklepami, restauracjami, kawiarniami, Food Townem, ekologicznym bazarem, butikowym kinem i otwartym muzeum upamiętniającym historię jednego z największych przedsiębiorstw przemysłowych dawnego Królestwa Polskiego! My udamy się na wycieczkę z przewodnikiem wcielającym się w właściciela fabryki w stroju z epoki. Poznamy dzieje tej niesamowitej fabryki sięgającej prawie 300 lat wstecz. Wycieczka odbywa się w połowie na dworze i w połowie na terenie zadaszonym. Podczas oprowadzania młodzież dowiaduje się m.in.: jak wyglądały dawne tereny Woli, co było produkowane w fabryce i kto projektował dla fabryki.


Czas zwiedzania: ok. 50’
Wiek: 12+ (zwiedzanie), 4-11 lat (warsztaty i lekcje muzealne)
Liczba uczestników: ok. 50 (grupa dzielona na dwie mniejsze)


Dla młodszych dzieci (4-11 lat) oferujemy spotkania teatralno-warsztatowe, które łączy tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii wraz z łamigłówkami, zagadkami i wyrabianiem własnej puncy.

Dla starszych dzieci oferujemy lekcje muzealna w dwóch tematach: Podmiejski ogród, który stał się fabryką oraz Poznaj dzieje rodzin Norblinów i Wernerów.

Zapytaj / zarezerwuj

Nieprawidłowe dane

Invalid email address.

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Polecane wycieczki i imprezy

Newsletter

Dane kontaktowe

We love Warsaw
ul.Wspólna 56
00-696 Warszawa
tel. 22 621 07 07
e-mail: info@welovewarsaw.pl

Zaufali nam: