Warszawska Praga została przyłączona do Warszawy dopiero pod koniec XVIII wieku. Przez lata rozwijała się, będąc miejscem zamieszkania ludności trzech różnych wyznań: katolicyzmu, prawosławia i judaizmu. Niezniszczona podczas II wojny światowej (jako jedyna dzielnica Warszawy) dziś żywo przypomina o przedwojennym klimacie dzięki zachowanym kamienicom i podwórkowym kapliczkom. Od kilku lat Praga stała się miejscem, w którym swoją ostoję znajdują artyści - to tu powstają galerie, atelier, teatry, a także kluby i centra kulturalne.
Podczas wycieczki udamy się szlakiem zarówno Pragi przedwojennej, jak również poznamy jej nowoczesną odsłonę.
Na trasie m.in.:
- Al. Zieleniecka: Stadion Narodowy (z zewnątrz), park Skaryszewski, plaża Poniatówka,
- ul. Grochowska - ul. Mińska: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hubnera, budynek fabryki E. Wedel, Soho Factory,
- ul. Targowa: Muzeum Warszawskiej Pragi (z zewnątrz), bazar Różyckiego,
- ul. Ząbkowska,
- pl. Wileński: Cerkiew św. Marii Magdaleny,
- ul. Floriańska: Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika (Bazylika Mniejsza), Pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej,
- warszawskie ZOO (z zewnątrz), Park Praski.
Dokładna trasa uzależniona jest od czasu, jakim dysponuje grupa, oraz miejsca startu i zakończenia. W programie uwzględniony jest przynajmniej jeden spacer.
Sugerowany czas trwania wycieczki: 2h
Proponowany pojazd: „Ogórek”, Chausson, San.
Istnieje możliwość uwzględnienia w wycieczce zwiedzania Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Neonu (mieszczącego się w Soho Factory), zaserwowania kultowych pyz z Różyca podczas przejazdu (podawane w słoiczkach) lub zorganizowania prywatnej degustacji polskiej wódki w klimatycznej praskiej knajpce.